KAPAT
Kullanıcı Adı
Şifre
Adınız Soyadınız
Telefon No
Sorunuz
Soruları Cevaplandıranlar
----------------------------------------
Namık Dağalp
E. Kamu İhale Kurullu Üyesi
E. Maliye Başmüfettişi
Özgeçmiş
----------------------------------------
Atilla İnan
Başkent Üniversitesi İhale Hukuku
Öğretim Görevlisi
Özgeçmiş
     Sonraki 10 kayıt»
İHALE MEVZUATI / SORU - CEVAP
Gökhan DEMİR
16.10.2016 00:46:17
Hocam iyi çalışmalar 2005 yılı ziraat mühendisliği mezunuyum.Daha önce odaya kaydı yaptırmadım.Odaya kaydımı yaptırıp geçmişe yönelik 11 yıllık mühendislik diplomamı iş deneyim olarak kullanabilirmiyim?
Kanun mühendis terimini kullandığı için diplomaya dayanarak iş deneyim belgesi kullanmak açısından hakkınızı kullanmanızda sakınca bulunmamaktadır.
Av.Atilla İNAN
KASIM TÖRNÜK
14.10.2016 15:49:40
SAYIN HOCAM BEN SİVAS BELEDİYESİNDEN EMEKLİ MEMURUM.BELEDİYEDE 6 YIL KADAR PLAN PROJE MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIM VE BİR ÇOK YAPIM İHALELERİNDE SORUMLU MÜDÜR-İHALE YETKİLİSİ VE KONTROL AMİRİ OLARAK BULUNDUM HAKEDİŞ-GEÇİCİ VE KESİN KABULLERİNDEDE BULUNDUM İMZA ATTIM tAHSİLİM MESLEK YÜK.OKULU MEZUNUYUM.YÖNETİCİ İŞ BİTİRMESİ ALIRSAM İHALE İŞLERİNE KATILABİLİRMİYİM TEŞEKÜRLER
Yönetici iş bitirme belgesi içinde mühendis olmak şartı olduğundan sizin yönetici sıfatıyla iş deneyim belgesi alma hakkınız uygun görülmemektedir.
Av. Atilla İNAN
KASIM TÖRNÜK
14.10.2016 15:01:48
İŞ DENEYİM BELGEMİZİ 2015 YILINDA KAT KARŞILIĞI BİNA İNŞAATI OLARAK SİVAS BELEDİYESİNDEN DÜZENLENEREK VERİLDİ.BU İŞ DENEYİMİNE GÖRE İHALELERE KATLABİLİRMİYİZ.
kik katıtlarına giriş işilemi tamamlanmışsa mümkün
Av. Atilla İNAN
OMER EKİNCİ
12.10.2016 11:31:57
Merhabalar, nisan ayında yapım işi ihalesi için teklif verdik ve iş bizde kaldı.İşin içeriğinde 7 kaleminden 3 kalemi doviz üzerinedir. bu yıl dovizdeki artışlar nedeniyle doviz ile alınan mallarda kurdaki dalgalanmadan ve kurum ödemeleri de TL olmasından dolayı zarar oldu. İhalede herhangi bir fiyat farkı verilmeyecek dense de malum durumdan dolayı madur oluyoruz. zararlarımızı talep edeceğimiz bir durum var mıdır? nereye başvurabiliriz? teşekkürler
fİYATI DÖZİZ CİNSİNDEN OLAN İHALELERDE FİYAT FARKI İMKANI BULUNMAKTADIR SÖZLEŞME VE İHALE DOSYASI İLE GELİP RANDEVU ALIRSANIZ BİR DEĞERLENDİRME YAPABİKLİRİZ.
Av. Atilla İNAN
Aydın Yerlikaya
12.10.2016 01:20:38
Hayırlı aksamlar Hocam bundan tam 2.5 yıl once bir ltd sirketim vardı %100 hisse sahibiydim sirket uzerine is deneyim belgeleri vardı Sirketi sonradan Devrrettim suanda yeni Bir sirket Kurdum is deneyim belgesini eski sirketim uzerinden alabilirmiyim hocam ?
İş deneyimi şirkete ait olduğu ve şlirketi devrettiğiniz için kullanma olanağınız olamaz.
Av. Atilla İNAN
Cumali TAŞDEMİR
03.10.2016 21:03:00
Hocam MERHABA; Kesin kabul yapılmış bir işte garanti süresine atıfta bulunularak arızalı bir iş kaleminin tarafımızdan yapılması idarece istenmektedir.Sözleşmede garanti süresi hakkında kesin bir tarih bulunmamakla beraber şöyle bir ifade bulunmaktadır; YÜKLENİCİ İŞİN GENEL KABULÜNE KADARR TÜM MALZEME VE TESİSATTAN SORUMLUDUR VE GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜDÜR. KESİN KABUL YAPTIĞIMIZ İŞTE DAHA NE KADAR SORUMLU OLARAK KALACAĞIZ.GARANTİ SÜRESİ GEÇİCİ KABULDEN SONRAMI YOKA KESİN KABULDEN İTİBAREN BAŞLAR.BU KONUDA SAĞLIKLI BİR BİLGİ YOK.BU KONUDA YARDIMLARINIZI RİCA EDERİM..
Bilindiği gibi geçici k abul ile kesin kjabul arasındaki, süre teminat süresidir. Teminay süresi içerisinde yüklenici işin bakımını yapmak ve korumakla görevlidir. Sizin teminat süresi geçtiğine göre sorumluluğununuz ayıplı mal ve malzem kullanılması nedeniyle olabilir. bu nedenle işin fen noktasından yapılmasında yükleniciden kaynaklanan bir hil veya kusur ve hata olup olmadığın ı irdelemek gerekir
Av.Atilla İNAN
osman
16.09.2016 21:51:03
hacam merhaba bir iadernin ihalesine katıldım iş birim fiyatlı idi birim fiyatın orijinal zalışı 280.1218 iken bilgisayarda noktaların ayrımını yaptığı için 2.801.218 yazılı bu sebepten ilgili idare poz nuarasını hatılı yazdın kararında beni elemiş sizce ne yapmalıyım teşekkürler
hak arama yollarına başvurun kamu rararı olduğuna göre kAZANMA ŞASNSINIZ FAZLA
AV. Atilla İNAN
Mehmet Aslıyuksek
18.08.2016 16:48:15
Bir sorum olacak.Aniden bir kamyon pazarı yeri hazırlamamız istendi.Tabi 6 ayrı firmadan kamyon kiraladık.Tabi Ücret 80-90bin lira tutuyr.Bunu doğrudan temin mi? ihalemi yapsam uygun olur? Birde Pazarlık usulu ile bir lastik ihalesi yapmıştık.80bin TL ,geri 95.000TL kalıyor.bu sorunu nasıl çözebiliriz?
ihale usllerinin belirlenmesi ihale yetkilisinin görevine gire.İhaleyi yapan idarenin niteliğine göre doğrudan temin limitleri asrasına girmiyorsa asıl olan açık ihale usulüdür.
Av. Atilla İNAN
ayhan akarsu
12.08.2016 18:18:55
hocam iş bitirme geçerliliği geçici kabul den sonra 15 yıl mıdır yoksa sözleşme tarihinden sonra 15 yılmıdır.... acil cvplarsınız hocam saygılar
İş deneyim belgesine hak kazanma tarihi, olan geçici kabulden sonra 15 yıl olması daha uygun
Av. Atilla İNAN
veysel akbaş
24.07.2016 20:43:14
merhaba Hocam.inşaat mühendisiyim.%51 den fazla 10 yıldan beri limited şirket hissesine sahibim. birde şahıs firmam var. Sorum;aynı diplomayı ortağı olduğum şirket ve şahıs firmamda iş bitirme olarak kullanabilirmiyim.kanunda kullanılmayacağı yönde bir hüküm var mı?
her iki firmanızda kullanabileceğinizi düşünüyorum bir de Namık DAĞALP beye sorun
Av. Atilla İNAN